Skąd CARROM?

Kilkanaście lat temu, jeszcze jako studenci, podróżowaliśmy beztrosko po Indiach. W pewnym momencie znaleźliśmy się w stanie Orissa w mieście Puri i tam właśnie pierwszy raz natknęliśmy się na tę fascynująca grę.Jako obserwatorzy z zachwytem patrzyliśmy jak gracze w sprytny sposób posyłają krążki do łuz. Zaczęliśmy grać… Carrom pochłonął nas przeokrutnie. Podczas dalszej podróży po Indiach szukaliśmy miejsc, gdzie można byłoby pograć. Kluby carrom’owe – super sprawa.

No i w końcu trzeba było wracać do Polski. Z Indii przywieźliśmy tylko krążki do gry i striker, plansza byłaby zbyt ciężka – i tak mieliśmy nadbagaż. W tempie ekspresowym zbudowaliśmy własną, trochę uproszczoną plansze. Wyszła całkiem nieźle, a co najważniejsze mieliśmy na czym grać.

Po pewnym czasie stwierdziliśmy, że potrzebujemy lepszą, prawdziwą indyjską plansze do carrom. Jednocześnie wpadliśmy na świetny pomysł, żeby spróbować zachęcić i przekonać ludzi w Polsce do tej wspaniałej gry. Wydało nam się zadziwiające, że carrom od kilkunastu lat znany jest we Francji, we Włoszech, w Niemczech i jeszcze kilku innych europejskich państwach a w Polsce jeszcze nie. Wówczas zdecydowaliśmy, że sprowadzimy z Indii kilka plansz więcej, tak aby móc zacząć promować carrom w naszym kraju.

I tak w grudniu 2007 powstała nasza strona internetowa poświęcona carrom, która mamy nadzieje spełnia swoją rolę…

Z przyjemnością przekazujemy pasję do carrom dalej 🙂

Graczy carrom w Polsce, co roku przybywa…