Młodziezowy Turniej Carrom zakończony

W sobotę 15 grudnia 2012 w budynku Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego było wyjątkowo i pomarańczowo. Tak jak zapowiadaliśmy Starostwo zostało opanowane przez młodzież grającą w carrom – indyjski bilard. W turnieju wzięło udział 36 zawodników w wieku 11-17 lat. Pojawili się gracze z Błonia, Legionowa, Gminy Stare Babice, Pawonkowa oraz Warszawy. Każdy rozegrał 6 rund w systemie szwajcarskim walcząc o jak najlepszą pozycje w rankingu. Emocji było dużo. Walka o wejście do finału trwała do ostatniej chwili.

Zwycięzcą turnieju został Jakub Żołnierczuk z Pawonkowa pokonując w finale Rafała Szczepanika ze Starych Babic. Na trzecim miejscu znalazł się Bartosz Sasiński z Legionowa, który jednocześnie znalazł się na pierwszym miejscu kategorii poniżej trzynastu lat. Na drugim i trzecim miejscu tej kategorii znaleźli się Kamil Bolek oraz Jakub Krogulec, trenujący carrom od kilku miesięcy w szkole podstawowej w Borzęcinie Dużym. Najlepszą dziewczyną turnieju została Anna Kroll z Pawonkowa kończąc turniej na wysokiej 11 pozycji.

Dzięki wsparciu  Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Stowarzyszenia Między Wisłą a Kampinosem oraz sklepu z grami planszowymi GRAAL i wydawnictwu miesięcznika FOCUS zwycięzcy otrzymali puchary oraz atrakcyjne nagrody. Gracze, którzy zajęli pierwszych dziesięć miejsc otrzymali profesjonalne strikery (specjalny krążek potrzebny grania w carrom). Każdy uczestnik otrzymał piękny dyplom, ciekawe FOCUSowe  zestawy czasopism oraz znaczek z logiem II Młodzieżowego Turnieju Carrom o Puchar Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Rozlosowane zostały również różne nagrody niespodzianki. W czasie tego wyjątkowego turnieju pojawili się przedstawiciele władz Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego Pan Jan Żychliński oraz Pan Paweł Białecki, którzy z ogromnym zainteresowaniem oglądali rozgrywane mecze i podziwiali umiejętności młodych graczy.

Polskie Stowarzyszenie Carrom już planuje kolejne turnieje dla młodzieży, a w najbliższym czasie zaprasza graczy do wzięcia udziału w IV Otwartych Mistrzostwach Polski, które odbędą się 26 stycznia 2013 w Brzegu.