16te Mistrzostrzostwa Europy w Carrom zakończone

W dniach 14-18 ty czerwca 2012 r. odbył się w Darmstadzie najważniejszy Europejski Turniej Carrom. W tym roku Carrom Eurocup organizowała Niemiecka Federacja Carrom. W turnieju wzięło udział ponad 100 graczy z jedenastu państw t.j.Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja,Wielka Brytania oraz Włochy. Z Polski uczestniczyło pięciu graczy: Cornel D’Silva, Paulina Nowakowska, Jakub Nowakowski, Nitesh Sinha oraz Sylwester Pogorzelski. Podczas tego turnieju rozegrane zostały mecze singli, debli oraz drużyn narodowych. Polacy zawodnicy wzięli udział we wszystkich konkurencjach.

W rozgrywkach singli zwycięzcą turnieju został po raz kolejny Karnal Abdin z Wielkiej Brytani pokonując w finale Pierre’a Dubois z Francji. Na trzecim miejscu znalazł się Peter Boecker z Niemiec. Najlepszy wynik z polskich graczy osiągnął Mistrz Polski Cornel D’Silva zajmując w tym roku 25te miejsce. Kolejne najlepsze miejsce z Polaków zajęła Paulina Nowakowska, która ostatecznie znalazła się na 45 pozycji i tym sposobem została uznana najlepszą zawodniczką carrom wśród kobiet.

W rozgrywkach debli na pierwszym miejscu znaleźli się Karnal Abdin i Nazrul Islam. Drugie miejsce przypadło również reprezentantom Wielkiej Brytanii tj. para Kumar Ish oraz Ahmed Shuab. Na trzecim miejscu znaleźli się Peter Boecker oraz Tobias Krueger. Najlepszy polskidebel tj. Jakub Nowakowski oraz Sylwester Pogorzelski zajęli 23 pozycje, podczas gdy mieszany polsko-słoweński debel w składzie Nitesh Sinha oraz Tangaraj Kappusamy znaleźli się na 15tej pozycji.

W turnieju drużyn narodowych na pierwszym miejscu znalazła się drużyna z Wielkiej Brytanii, następnie Niemcy oraz Francja. Polska reprezentacja znalazła się na szóstym miejscu.

Szczegółowe wyniki turnieju pojawią się na stronie wkrótce.

UWAGA !!! W przyszłym roku po raz pierwszy  Turniej Carrom Euro Cup 2013 odbędzie się w Polsce.

Już teraz Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju i pomocy w jego organizacji.