Warsztaty i Młodzieżowy Turniej Carrom – 24.05.2014 WYNIKI

W sobotę 24 maja na hali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzecinie Dużym odbyły się warsztaty i Młodzieżowy Turniej Carrom. Od samego rana blisko 40tu młodych graczy poniżej 18 lat, mimo iście azjatyckiego upału, brało udział w warsztatach oraz rozgrywkach carrom.

Po sześciu godzinach meczów turniejowych wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy. W finale po raz kolejny spotkał się Wojtek Rzewuski i Bartosz Sasiński. Podczas rozgrywek systemem szwajcarskim Wojtek Rzewuski pokonał wszystkich swoich przeciwników. Emocjonujący mecz finałowy wygrał jednak Bartek Sasiński wynikiem 21:11.

Najlepszym graczem turnieju został więc Bartek Sasinski. Na drugim miejscu znalazł się Wojtek Rzewuski z Koczarg, a na trzecim Jakub Sasiński. Najlepszym graczem poniżej 13 lat został nowy gracz z Kampinosu Dawid Borysiak. Najlepszą Dziewczyną turnieju została po raz pierwszy Kasia Łuczak, która od kilku miesięcy trenuje carrom w gimnazjum w Koczargach.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i drobne nagrody. Na zwycięzcę turnieju czekała profesjonalna turniejowa plansza do carrom. Wszyscy gracze otrzymali pamiątkowe znaczki turnieju oraz dyplomy. Wszystkim graczom należą się ogromne słowa uznania i gratulacje, ponieważ poziom gry w carrom jaki pokazali młodzi zawodnicy jest  imponujący.

Projekt pt. „Warsztaty i Młodzieżowy Turniej Carrom 2014 – Borzęcin Duży” współfinansowany był ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów wiejskich (PROW 2007-2013) pozyskanych przez Polskie stowarzyszenie Carrom w konkursie organizowanym przez Lokalna Grupę Działania „ Między Wisłą a Kampinosem”.

Serdecznie zapraszamy na kolejny turniej carrom (bez ograniczeń wiekowych), który odbędzie się 21 czerwca w Warszawie. Szczegóły znajdą się wkrótce na stronie internetowej www.carrom.pl.

W sierpniu 10 graczy z Polski, w tym czterech gimnazjalistów weźmie udział w 18tych Mistrzostwach Europy w Carrom w Londynie. Trzymajmy za nich kciuki !!!