10th Carrom Open Cup Prague

W dniu 21-11-2015 odbył się jubileuszowy turniej organizowany przez Czeskie Stowarzyszenie Carrom, tj. 10th Carrom Open Cup Prague.  Był to wyjątkowy turniej, wręcz historyczne wydarzenie w europejskim carrom-ie. W turnieju wzięło udział 41 zawodników z 5 krajów (Czechy, Polska, Niemcy, Szwajcaria, Słowacja). Rozgrywki były zorganizowane w systemie szwajcarskim (7 rund + finał). Polska była reprezentowana przez 9 zawodników. Po siedmiu rundach rozgrywek ligowych Sylwester Pogorzelski zakwalifikował się do finału z drugiej pozycji. Ostatecznie w finale uległ przeciwnikowi z Niemiec. Tobias Kruger pokonał naszego zawodnika 25:11 w 7 rozbiciach. To był zacięty mecz, z którego nagranie niebawem opublikujemy. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Piotr Decyk nr 41

10th Carrom Open Cup Prague przejdzie do historii jako pierwszy turniej o randze europejskiej, w którym padły 2 slamy (slam to wbicie wszystkich swoich krążków oraz królowej w pierwszym podejściu). Pierwszy  biały slam wbił Tobias Kruger w meczu przeciwko Karlos Novak (pierwsza runda). Drugim białym slam-em popisał się Sylwester Pogorzelski w meczy przeciwko Jakubowi Nowakowskiemu w 6-tej rundzie rozgrywek ligowych. Wielkie gratulacje!!! Wbicie slam-a to nie lada wyczyn. Sylwek ma ich na koncie 11 i był to jego pierwszy slam w meczu turniejowy. W Polsce jest tylko 4 zawodników którzy kiedykolwiek wbili slam-a (Robert Bany (2), Bartek Sasiński (1), Ajay Pal (1) no i oczywiście lider tej klasyfikacji Sylwester Pogorzelski (11)). Co więcej, Slam Sylwka to pierwszy w historii slam, który padł na turnieju o randze europejskiej, który został uwieczniony na video (niebawem opublikujemy ten film).

Bardzo dziękujemy organizatorom turnieju w Pradze, wszystkim członkom Czeskiego Stowarzyszenia Carrom i wszystkim zawodnikom. Dziękujemy szczególnie naszej drużynie za doskonały występ i bardzo dobre wyniki!