19te Mistrzostwa Europy w Carrom – sukcesy Polaków!

W dniach 27-31 sierpnia w Lungern, w Szwajcarii odbyły się 19te Mistrzostwa Europy w Carrom. Turniej Carrom Eurocup to najważniejszy turniej w bilardzie indyjskim w Europie.  W tym roku w turnieju wzięło udział ponad 100 graczy z 9 państw europejskich tj. Czechy, Francja, Niemcy, Polska, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania oraz Włochy. Jak co roku turniej został rozegrany w kilku konkurencjach: 4 osobowe drużyny narodowe, deble i single.

W tym roku Polskie Stowarzyszenie Carrom zorganizowało wyjazd 7 osobowej drużyny, w której skład wchodzili:

• Kacper Grzegorczuk (turniej deblowy / turniej singlowy) – Szkolny Klub Carrom w Koczargach Starych

GOSiR Stare Babice wsparł finansowo wyjazd tych dwóch młodych zawodników z gminy Stare Babice, za co serdecznie dziękujemy. Wielkie podziękowania należą się firmie Weco-travel oraz Indyjsko Polskiej Izby Gospodarczej (IPCCI), które od wielu lat wspierają wyjazdy Polskich graczy na zagraniczne turnieje.

Duży sukces odniósł damski debel w składzie Paulina Nowakowska oraz Magdalena Szczepaniak zajmując bardzo wysokie 9 miejsce.  W rozgrywkach drużynowych polska drużyna zajęła piąte miejsce pokonując doświadczoną drużynę z Włoch. W turnieju singli uczestniczyło ponad 100 zawodników. Czterech graczy znalazło się w pierwszej trzydziestce – Bartosz Sasiński, Sylwester Pogorzelski, Robert Bany oraz Paulina Nowakowska. Najwyższą pozycję zajął Bartosz Sasiński – 15 latek z Legionowa. Bartek zajął 12 – te  miejsce w rankingu generalnym pokonując wielu czołowych europejskich zawodników. Jest to najwyższa pozycja jaką kiedykolwiek zajął zawodnik z Polski na turnieju Carrom EuroCup. Bartek został jednocześnie drugi rok z rzędu Mistrzem Europy w kategorii poniżej 18 lat. Mistrzynią Europy 2015 w kategorii kobiet została Paulina Nowakowska.

Szczegółowe wyniki poszczególnych rund można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Carrom (www.carrom.pl) oraz na https://www.facebook.com/carrompolska